KNX inteligentní elektroinstalace

Vše začíná od prvotní konzultace:

Přijměte pozvání do našeho ukázkového domu na adrese Urešova 11, Praha 4 – Kunratice, kde Vám předvedeme veškeré možnosti systému KNX a ukážeme široký sortiment designových vypínačů JUNG.

Výhody systému KNX:

JISTOTA – Systém KNX je v současnosti považován za nejlepší celosvětový otevřený standard pro inteligentní řízení všech typů budov – průmyslových, obchodních, nebo bytových. Celosvětový a desítkami let ověřený standart vám přináší jistotu, že vaše inteligentní elektroinstalace bude aktuální i za mnoho let. Systém je již téměř 30 let používán, neustále doplňován aktuálně technicky nejvyspělejšími řešeními. Přitom je vždy zaručena součinnost mezi těmi nejstaršími i nejnovějšími přístroji ve společné instalaci.

SPOLEHLIVOST – KNX je decentralizovaný systém, tzn. nemá centrální řídící jednotku. Veškerá zařízení jsou zcela autonomní, vzájemně propojena a komunikují s ostatními členy systému KNX. Tím je dosaženo mimořádně vysoké spolehlivosti.

Oproti tomu u centralizovaných sběrnicových systémů má problém s centrální jednotkou vliv na celou instalaci, v nejhorším případě celá instalace přestane fungovat. Dokonce jen aktualizovat centrální jednotku by v nejméně příznivém případě mohlo ohrozit správnou činnost celé instalace.

FLEXIBILITA – Výměna, přidání nebo odebrání přístrojů má u decentralizovaného systému KNX jen zanedbatelný vliv na funkčnost instalace jako celku.

BEZPEČÍ – Všechny komponenty JUNG KNX jsou vyrobeny ve standardu KNX SECURE, který zajišťuje šifrování telegramu algoritmem AES128 a spolehlivě tak zabraňuje případným útočným scénářům zvenčí.

Co Vám systém JUNG KNX přinese a co vše je možné ovládat:

Důležitými aspekty jsou komfort, pohodlí, bezpečnost, hospodárnost, úspora energií a moderní, reprezentativní design.

Systém KNX na základě aktuální situace a vašich požadavků řídí osvětlení, vytápění, klimatizaci, ventilaci, stínící techniku (rolety, žaluzie, markýzy, vnitřní závěsy), ohřev teplé vody, vyhřívání bazénu. Podle venkovní vlhkosti řídí zavlažování zahrady. Komunikuje s elektronickým zabezpečovacím systémem (EZS) – při zastřežení objektu provádí kontrolní zhasnutí všech světelných okruhů, žaluzie nastaví do požadované polohy a v případě delší nepřítomnosti simuluje v objektu přítomnost osob. Systém KNX dokáže i komfortně ovládat multimediální zařízení a distribuovat zvuk a obraz do požadovaných místností.

Se systémem KNX dosáhnete výrazných energetických úspor, a tím šetrnosti k životnímu prostředí, vysoké úrovně bezpečí, díky ovládání přes chytré telefony a tablety naprostého pohodlí, zábavy v té nejvyšší kvalitě a v neposlední řadě významného zhodnocení celé nemovitosti.

OSVĚTLENÍ

Přepínejte světlo individuálně pro danou situaci a vytvořte tak vždy vhodnou náladu.

TEPLOTA

Pohodlná teplota a energetická účinnost s individuálním ovládáním pro každou místnost podle vašich potřeb.

BEZPEČNOST

Dostávejte upozornění na nebezpečí, ať jste kdekoli: vloupání, požár, kouř, plyn a voda.

KLIMA V MÍSTNOSTI

Větrání, topení a žaluzie inteligentně spolupracují a zajišťují tak dokonalé klima.

OVLÁDÁNÍ MARKÝZY

Ovládejte markýzy jednoduše podle svých potřeb pomocí automatických senzorů jasu, větru a deště.

KONTROLA

Když odcházíte z domu nebo jdete spát, ujistěte se, že všechna okna a dveře jsou zavřené a elektrická zařízení jsou vypnutá.

ŽALUZIE

Ovládejte žaluzie dle svého uvážení nebo automaticky na základě jasu, času apod.

ČASOVO ŘÍZENÉ PŘEPÍNÁNÍ

Ovládejte světlo, teplotu, žaluzie a domácí spotřebiče automaticky a používejte nejekonomičtější tarify

HUDBA

Díky multiroomingu poslouchejte svou oblíbenou hudbu v celém domě, ať jste v kterékoli místnosti.

Designové ovládací prvky JUNG KNX:

Všechna JUNG KNX tlačítka mají integrované teplotní čidlo.

Na hmatníky KNX tlačítek lze tisknout a gravírovat symboly.

JUNG KNX tlačítka se vyrábí v provedení F10, F40, F50 (viz níže) a ke každému z těchto provedení je možné vybírat rámečky ze všech designových řad JUNG.

Řada F 10

zahrnuje KNX tlačítka 1-násobná až 2-násobná.

Intuitivní a všestranné ovládání

Řada F 40

zahrnuje KNX tlačítka 1-násobná až 4-násobná a KNX termostat.

Ovládání pomocí velkých tlačítek

Řada F 50

zahrnuje KNX tlačítka 1-násobná až 4-násobná a KNX termostaty.

S velkou popisovací plochou

KNX RF

bezdrátové KNX ideální pro upgrade nebo rozšíření stávajících systémů KNX

KNX senzory

KNX stropní detektor přítomnosti

KNX automatický spínač

spínání světla, měření teploty

KNX meteostanice

Zařízení zachycuje celkem 12 meteorologických parametrů: rychlost větru, směr větru, jas ve čtyřech směrech, soumrak, globální záření, srážky, relativní/absolutní vlhkost vzduchu a tlak vzduchu jsou spolehlivě měřeny prostřednictvím integrovaných senzorů. Tyto funkce jsou rozšířeny o GPS/GLONASS přijímač pro datum a čas a astro funkci pro určení polohy slunce; tím odpadá nutnost ručního nastavení času.

KNX aktory

Katalogy

KNX přehledový katalog
KNX technický katalog
KNX zabezpečení