logo

Popis komunikačního rozhraní Intesis

Díky komunikačnímu rozhraní Intesis lze jednoduše propojit systém klimatizačních jednotek se systémem KNX. Použití rozhraní celkově zjednoduší připojení klimatizačních jednotek k systému KNX a odstraní nedostatky při instalaci, jako je např. velké množství kabeláže a složitost, které dříve provázelo takovou montáž. Při použití KNX termostatu a komunikačního rozhraní Intesis je možné realizovat uživatelsky přívětivé, jednoduché a komfortní ovládání klimatizace.
Systém je možné nastavit tak, že i když je klimatizace v automatickém režimu, lze ji v případě potřeby ručně zapnout i vypnout, nebo si nastavit požadovanou teplotu chlazení tlačítky na termostatu, případně na dotykovém displeji, či ve vizualizaci ve Vašem I-Padu, I-Phonu nebo smartphonu se systémem Android.

Příklad integrace, kterou je možné realizovat pomocí komunikačního rozhraní Intesis:

V domě, ve kterém je nainstalováno podlahové vytápění a chlazený strop je možné vytvořit velice příjemnou atmosféru a tepelnou pohodu. Avšak jen do chvíle, než začne na jižní straně hřát slunce. Oba systémy, ať chlazený strop, či podlahové vytápění mají spoustu výhod, ale jednu velikou nevýhodu, a tou je dlouhá teplotní setrvačnost. Proto je třeba naistalovat do domu klimatizační jednotku, která tuto nevýhodu odstraní a vyrovná rozdíly mezi těmito teplotními prodlevami. Vše lze ovládat velice komfortně právě termostatem KNX od firmy JUNG a komunikačním rozhraním Intesis přes které je do systému KNX připojena klimatizační jednotka.
Díky propojení klimatizačních jednotek do systému KNX pomocí komunikačního rozhraní Intesis se zvýší komfort obsluhy systému a výrazně sníží pravděpodobnost plýtvání energií vlivem chyb uživatele. To znamená, že je znemožněno topení pomocí topné soustavy se současným chlazením klimatizací. Celý sytém je buď v režimu chlazení, nebo topení.

Výhody propojení systému klimatizace se systémem KNX pomocí komunikačního rozhraní Intesis:
  • Pohodlné ovládání pomocí termostatu nebo přes Váš I-Phone
  • Automaticky vypne klimatizaci při otevření oken, nebo dveří
  • Hlášení chyb klimatizačního systému e-mailem, nebo na dotykovou obrazovku.
  • Hlášení stavu, jestli je topení i chlazení zapnuté/vypnuté, teploty atd.
  • Uživatelsky přívětivé ovládání a jistota, že systém neplýtvá energií
  • Finanční i časová úsporaPoznámka: Možnosti nastavení se liší dle výrobce a modelové řady klimatizační jednotky.


Copyright © 2013
SMARTTECH s. r. o.
All rights reserved